Федерер
на снимката: Роджър Федерер

Роджър Федерер се класира за осминафиналите на Мастърса в Маями, след като победи сърбина Филип Крайнович със 7-5, 6-3 в мач от третия кръг на надпреварата.

Швейцарският маестро загуби един сет при откриващия си мач в турнира срещу Раду Албото, но срещу Крайнович показа много агресивен и качествен тенис, за да стигне до чист успех след час и 30 минути игра. Трикратният шампион завърши мача с 35 печеливши удара срещу 23 непредизвикани грешки.

„Мисля, че сервирах доста добре, защото Филип е много силен на ретур, особено при втори сервис. Знаех, че ще съм под напрежение, ако не вкарвам достатъчно първи сервис. Но аз успявах да държа точките къси. Беше доста напрегнат мач в първите 10 гейма, след което успях да дръпна. Имах силен 20-минутен период, който бе ключов за победата“, коментира Федерер след успеха.

За място на четвъртфиналите световният номер 5 ще спори с руснака Данийл Медведев, който победи представителя на домакините Райли Опелка в маратонски мач със 7-6(5), 6-7(5), 7-6(0).

За четвъртфиналите в Маями се класираха още Стефанос Циципас, Денис Шаповалов, Давид Гофен и Франсис Тиафо.