Отстранилият Григор Димитров на ½ финалита испански тенисист Фелисиано Лопес спечели турнира на тревни кортове в Куинс клуб, след като на финала се наложи с 4:6, 7:6 (2), 7:6 (8) над Марин Чилич.

1498407165lopes

35-годишният Лопес триумфира в надпреварата за първи път от 12 участия. Предишното му най-добро постижение беше през 2014 година, когато на финала изпусна мачбол и загуби от Григор Димитров.

Чилич направи един пробив през първия сет, което му беше достатъчно да вземе предимство в мача за титлата.

2111400675

Лопес обаче успя да изравни резултата срещу 28-годишния хърватин, след като спечели втория сет с тайбрек и направи същото и в третата част.

Така Фелисиано Лопес вече има девет победи и една загуба на тревни кортове през този година. Това го прави един от претендентите за стартиращия на 3 юли турнир от Големия шлем – Уимбълдън.

Испанецът вече има 72 успеха на трева, което го прави третият най-успешен действащ тенисист на тази настилка. Само Роджър Федерер (156) и Анди Мъри (102) могат да се похвалят с по-добра статистика.