Ливърпул е новият световен клубен шампион. Мърсисайдци спечелиха трофея за първи път в своята история.

На финала в Доха, Катар мърсисайдци спечелиха срещу южноамериканския първенец Фламенго с 1:0 след продължения. В герой за английския тим се превърна, по ирония на съдбата, бразилецът Роберто Фирмино, който разплака своите сънародници с гол в 99-та минута. Нападателят е голямата фигура за „червените” в надпреварата, тъй като именно той класира тима за финала с победен гол срещу Монтерей (2:1) в полуфиналите.

Очаквано Ливърпул бе по-дейният отбор на терена и можеше да реши всичко в двубоя още в редовното време. Добрите изяви на вратаря Диего Алвес и пропуските обаче пратиха срещата в продължения.

Най-драматичният момент в редовното време беше в даденото от съдията продължение, когато бе отсъдена дузпа след нарушение срещу Садио Мане. След консултация със системата за видеоповторения реферът промени решението си и Фламенго се спаси. Това не се случи 10 минути по-късно, когато точният изстрел на Фирмино прати трофея в ръцете на Ливърпул.