Франция е новият световен шампион по футбол! „Петлите“ дублираха титлата си, спечелена преди точно 20 години.

Финалът с Хърватска се превърна в истински дъжд от голове, завършвайки 4:2.

Автогол на Марио Манджукич в 18-ата минута даде аванс на тима на Дидие Дешан. Малко по-късно Иван Перишич изравни. Последва най-спорното положение в срещата. След центриране от корнер футболист на Франция стреля към вратата, но топката се отклони в ръката на Перишич, който игра без умисъл. Съдията поиска помощта на системата за видеоповторения ВАР и отсъди дузпа, която Антоан Гризман превърна в гол за 2:1.

През втората част Пол Пога в 58-ата и Килиан Мбапе в 66-ата почти обезмислиха двубоя, но Манджукич върна интригата с точно попадение за 2:4. До края обаче балканският тим така и не успя да стигне до нов гол и така Франция триумфира като №1 в света.