Националният отбор на България по футбол стартира по неприятен начин 2018 г. Възпитаниците на Петър Хубчев паднаха с 0:1 от тима на Босна и Херцеговина в контролна среща, играна в Разград. Единственият гол всъщност бе автогол, като след удар на Кенан Кодро, син на бившия футболист на Барселона Мехо Кодро, Васил Божиков се разписа в собствената си врата в 20-ата минута.

В края на проверката червен картон получи Мартин Райнов, който се опита да вкара с ръка.

Мачът бе първо домакинство на футболните ни национали далеч от София от 22 август 2007 година. Тогава отстъпихме с 0:1 на Уелс в контрола, която се игра на стадион „Лазур“ в Бургас.

Играта беше равностойна, като в началните минути нашите опитаха да открият резултата. Първият удар беше на Спас Делев, който стреля слабо и Шехич улови топката без проблем. В 12-ата минута пък Ивайло Чочев с глава я изпрати над напречната греда.

Босненците съумяха да поведат още при първата си добра атака. В 20-ата минута Сеад Колашинац центрира остро в наказателното поле на България, където Кенан Кодро засече отблизо, топката се отклони от тялото на Васил Божиков и влетя във вратата на Пламен Илиев – 0:1.

До почивката нашите не успяха да създадат реална голова ситуация. През втората част играта доста се накъса с множеството смени, които двамата треньори извършиха.

В 53-ата минута Пянич стреля над българската врата, а малко след това Божидар Чорбаджийски беше санкциониран с жълт картон заради неспортсменска проява. Избраниците на Хубчев започнаха по-смело да поглеждат към босненската врата, но Ибрахим Шехич скучаеше.

В 84-ата минута колегата му Пламен Илиев се намеси решително и отрази удар на резервата Дени Милошевич. Не бяха изминали и две минути, когато нашите удариха греда. След центриране от корнер топката се удари в гърба на Симеон Славчев, а след това се спря в десния стълб на вратата на Шехич.

В 87-ата минута България остана с човек по-малко след червен картон на Мартин Райнов. Капитанът на Берое опита по комичен начин да вкара гол с ръка, което не беше подминато от френския съдия Франсоа Летексие. За действието си Райнов получи втори жълт картон и така нашите доиграха контролата в намален състав, допускайки минимална загуба.