Футболният бог в розово. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Воден от доказания гений Лионел Меси, розовият като пантерата Пинко футболен отбор на „Интер Маями“ спечели щатската Купа на Лигите след победа при дузпите с 10:9 (1:1 в редовното време) срещу тима на „Нашвил“ (Тенеси).

Лионел Меси даде аванс на „Интер“ в 23-ата минута. След почивката „Нашвил“ изравни чрез хаитянина Фафа Пико в 57-ата минута. До края на редовното време и двата тима имаха отлични възможности за нов гол, но до промяна в резултата не се стигна.

При дузпите драмата бе пълна, след като резултатът стана 9:9. Тогава дойде времето и на вратарите да бият дузпи. Дрейк Календър бе точен, за да изведе „Интер Маями“ напред, а след това отрази изпълнението на колегата си под рамката на „Нашвил“ – Елиът Панико.

Така клубът, собственост на друга футболна легенда – англичанина Дейвид Бекъм, стигна до титлата. Камерите не пропуснаха да отразят сълзите на радост в очите на Бекъм, който лично доведе Лео Меси в американския „Интер“.

Купата на Лигите стана общо 44-ото отличие в кариерата на Лео Меси, който очевидно няма намерение да се отказва от любимата си игра. Макар че вече е на 36 години, сеньор Лионéл Андрéс Мéси Кучитѝни сериозно мисли за още едно участие на световно първенство, след като родната му Аржентина спечели с негово дейно участие предишното в Катар.