Германия  е европейски шампион за младежи до 21 години! На финала, игран на стадион „Йозеф Пилсудски“ в Краков (Полша), Бундестимът победи Испания с 1:0. Успехът е впечатляващ, като се има в предвид наличието на много титуляри от тази селекция в отбора достигнал финала за Купата на Конфедерациите в Русия.

5587671

В герой за Маншафта се превърна Мичел Вайзер, който отбеляза единственото попадение в 40-та минута. Полузащитникът на Херта (Берлин) засече с глава центриране на десния бек Джереми Толян и с изключително красива парабола направи безпомощен стража на испанците Кепа Арисабалага.

Германия беше по-добрият отбор и заслужено триумфира със златните медали. Съставът на Щефан Кунц действаше правилно тактически, а след като поведе в резултата, не даде почти никакви шансове на фуриите да се върнат в мача.

5587657

Германците поведоха в 40-ата минута. Толян навърза двама испанци по крилото, проби отдясно и центрира в наказателното поле. Там Вайзер отклони топката с глава и прехвърли излезлия напред вратар Кепа за 1:0.

5587752

Испания е тотален хегемон в тази възраст. Иберийците спечелиха турнирите през 2011 и 2013 г. Имат общо 4 титли (след тези през 1986 и 1988 г.). За последно 21-годишните германци ликуваха с европейската титла през 2009-та година, когато разгромиха на финала Англия с 4:0.