Отборът на Аржентина надделя с 1:0 над Русия в контролна среща, играна пред 80 хиляди зрители в Москва. Това беше първи мач на реновирания “Лужники”, който ще е сред основните арени на Мондиал 2018. Лионел Меси и компания успяха да спечелят с гол на Серхио Агуеро в 86-ата минута. Повторенията показаха, че преди попадението има засада.

Русия Аржентина

До лидера на южноамериканците Лионел Меси в нападение се появиха Серхио Агуеро и Анхел ди Мария. Хорхе Сампаоли избра схема с трима бранители – Хавиер Масчерано, Херман Пецейя и Николас Отаменди. Станислав Черчесов разчиташе на на 3-4-3 с Кокорин, Смолов и Полоз в предни позиции.

В четвъртата минута Константин Рауш падна в наказателното поле с претенции за дузпа. Повторенията показаха, че главният съдия Дамир Скомина правилно не назначи нарушение на Масчерано. Постепенно момчетата на Сампаоли овладяха центъра и по-често търсеха атаките. В 17-ата Меси и Ди Мария не успяха да осъществят двойно подаване в наказателното поле.

В 21-ата Меси изработи голово положение за Ди Мария, но Акинфеев спаси. Отбитата топка попадна у Кун Агуеро, който обаче беше блокиран. В 24-ата руският страж плонжира и изби силен удар на Агуеро. В 34-ата Ди Мария не се възползва от хитро подаване на Лео.

В 36-ата Едуардо Салвио центрира ниско отдясно, но капитанът и лидер на аржентиците не успя да отправи удар. Полувремето завърши със страхотно спасяване на Акинфеев след шут от въздуха на Агуеро, което възхити публиката по трибуните.

Второто полувреме започна с брилянтна възможност за гостите. В 48-ата минута Агуеро изведе Меси, номер 10 копна топката с външен, тя прехвърли вратаря, но бранител изби с глава пред голлинията. В 56-ата и Агуеро направи пропуск. Последваха две възможности пред Глушаков.

В 58-ата той шутира извън наказателното поле и сантиметри не му достигнаха да уцели вратата. Две минути по-късно Глушаков стреля след кратко разбъркване, но Серхио Ромеро успя да избие.

В 67-ата след удар на Ди Мария топката рикошира и не намери очертанията на вратата. В 74-ата Меси шутира в ръцете на Акинфеев. В 86-ата най-сетне падна попадение. Меси потърси Павон, той намери Агуеро, първият удар беше блокиран, но след това Кун реализира с глава – 0:1. Повторенията показаха, че има засада на Павон при паса от крака на Лео.