„Голдън Стейт“ се наложи над „Финикс“ със 120:111 точки като гост и за трета поредна година си осигури първото място в редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Стивън Къри се отличи с 42 точки и 11 асистенции, а вицешампионите записаха 13­а поредна победа. Клей Томпсън добави 22 точки и 7 борби. Къри реализира 23 точки в първата четвърт, в която гостите поведоха с 41:18 и до края контролираха двубоя, въпреки отсъствието на Дреймънд Грийн и Андре Игуодала, които получиха почивка, както и на контузения Кевин Дюрант. За домакините с 21 точки най­резултатен беше Девин Буукър. „Голдън Стейт“ е първият отбор след „Бостън“ в периода 1984­1986 година, който печели редовния сезон в три поредни години, както и първият тим, който достига границата от 65 победи в три последователни кампании. ЛеБрон Джеймс завърши с 36 точки, 10 борби и 6 асистенции, а шампионът „Кливланд“ разгроми „Бостън“ със 114:91 като гост и се върна на върха в Източната конференция. Айзея Томас беше най­добър за домакините с 26 точки.