Григор Димитров
на снимката: Григор Димитров

Григор Димитров победи представителя на домакините Юго Юмбер с 4:6, 6:1, 6:2 в първия кръг на последния турнир от категорията “Мастърс” за годината – този в Париж.

Двубоят започна отлично за Григор, който взе първия гейм на нула. Последва изравняване от Юмбер, който обаче бе затруднен по време на подаването си. Така се стигна до третия гейм в който българинът допусна пробив. По време на второто подаване на французина той също показа слабости, но в крайна сметка успя да затвърди пробива и поведе с 3:1.

В осмия гейм българинът напомни за себе си и със силна стигна до пробив и изравняване от 4:4. За съжаление още в следващия гейм Димитров отново показа колебание и бързо допусна рибрейк, което значеше 5:4 за Юмбер и възможност за взимане на сета на сервис, което се и случи.

Във втория сет Григор започна солидно и с един пробив във втория гейм поведе с 3:0. Това явно подейства разконцентриращо на Юмбер, който успя да вземе само един гейм в тази част и след 6:1, Григор се върна в мача.

Третият решителен сет започна по мечтан за българина начин. Той проби съперника си още в първия гейм, след което набързо пробивът беше затвърден. Двамата печелеха сервисите сидо седмия гейм, когато Димитров направи нов пробив и поведе с 5:2. В следващия гейм той сервира за спечелването на мача и го стори класирайки се за втория кръг.

Там Григор Димитров ще се изправи срещу белгиеца Давид Гофен. Българинът има осем победи и само една загуба срещу този съперник.