Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в Бризбейн, Австралия. Преди минути световният №3 се справи с Кайл Едмънд от Великобритания след трисетова победа – 6:3, 6:7, 6:4. Нашето момче имаше проблеми и вчера срещу 127-ия в ранглистата Джон Милман, който също спечели сет и дори пропусна два мачбола във втория.

Утре Григор, който спечели надпреварата в Бризбейн през миналата година, ще се изправи срещу представителя на домакините Ник Кириос. Днес той надигра Александър Долгополов. В другата полуфинална двойка един срещу друг ще се изправят Райън Харисън и Алекс Де Минор.

Срещата с Едмънд днес започна изключително равностойно, като двамата тенисисти печелеха своите подавания. Това продължи до 4:3 в полза на Григор Димитров, когато българинът успя да пробие сервиса на британския си съперник още при първата си възможност. След това Димитров подава за спечелване на първия сет. Хасковлията постигна това при първия си сетбол, получен при 40:15. Така Гришо поведе в мача след 6:3.

По подобие на първата част и вторият сет беше много равностоен. Двамата тенисисти печелеха своите подавания. Гришо беше близо до пробив при 4:4, но пропусна два брейкбола. Двамата продължиха да взимат своите сервис-геймове до 6:6. Така се стигна до тайбрек. В него Кайл Едмънд направи два минипробива, които му донесоха спечелването на тайбрека със 7:3 и сета със 7:6.

Равностойният мач продължи и през третата част. Гришо пропиля две възможности за пробив във втория гейм. Димитров и Едмънд печелеха своите подавания до 4:4. В момент, когато българинът сервираше, британецът получи контузия на десния глезен. Хасковлията реагира веднага и притича да помогне на съперника си, след което Кайл получи помощ от физиотерапевт. След прекъсването Григор Димитров успя да спечели подаването си, а след това направи пробив при първата си възможност, която всъщност беше и мачбол. Така Гришо спечели частта с 6:4 и мача с 6:4, 6:7 (3), 6:4, за да се класира на полуфинал.