григор

Григор Димитров се класира за трети път в кариерата си на полуфиналите на турнира от категория АТР 500 в Ротердам. След близо три часа най-добрият ни тенисист се наложи над Алекс де Минор (Авл) с 6:3, 3:6, 7:6 (6).

Димитров спечели убедително само за 35 минути първия сет, благодарение на един пробив. Във втората част допусна необясним срив и дори изостана с 0:5. Този резултат обаче не отразяваше напълно съотношението на силите към момента, защото

Григор имаше три пропуснати шанса

за пробив, преди все пак да направи съотношението по-почетно – 3:6.

Качеството на играта се повиши значително във втората част на третия решителен сет, където всъщност Гришо заличи пасив от брейк и провокира впоследствие тайбрек. Там пък той изостана с 0-3, а след това направи и двойна грешка. Така съперникът му получи два мачбола, единият от които на негов сервис.

Григор отрази и двата, а се възползва от първия си шанс с фантастичен минаващ удар след красиво разиграване в близост до мрежата – едно от многото качествени размени в двубоя.

Гришо вече има 159 спечелени тайбрека в кариерата си при 150 загубени, а през този сезон равносметката му е 4-2. Загубените “дълги геймове” са от Стефанос Циципас в третия сет на дуела им на Юнайтед Къп и от Новак Джокович в първия сет на срещата им на Откритото първенство на Австралия.

С успеха Гришо си осигури 90 точки

за световната ранглиста, с които ще изкачи три места до номер 25 в понеделник.

Съперникът на нашето момче на полуфинала ще се определи в двубоя между защитаващия титлата си Феликс Оже-Алиасим от Канада и руснака Даниил Медведев.