Григор Димитров не скри задоволството си от победата в три сета над Маркос Багдатис във втория кръг на Уимбълдън.

„Беше добър ден в офиса. Мисля, че изиграх силен мач срещу опасен съперник на трева като Маркос. Играх добър тенис и бях много фокусиран“, каза водещата ни ракета на пресконференцията.

Димитров беше попитан и за следващия съперник, срещу когото му предстои да се изправи – Дуди Села. В четвъртък ветеранът срази в петсетова драма по-високия с 33 см Джон Иснър (175 срещу 208) с 6:7(5), 7:6(5), 5:7, 7:6(5), 6:3 за 3 часа и 54 минути.

768x432

32-годишният Дуди Села заема 90-о място в класацията на АТР. Димитров има четири победи в общо петте си срещи с израелския тенисист.Последната битка между двамата датира от 2016 година, когато Димитров победи с 6:4, 6:2 Села на турнира в Делрей Бийч (САЩ).

„Играе добре и прави правилните неща на корта. Не подценявам нито един съперник. Гледах последния гейм и Дуди се представи добре. Със сигурност ще бъде труден мач.

Целта ми е да спечеля Уимбълдън. Всяка година се снимам пред таблото с имената на победителите при юношите. Надявам се един ден името ми да е и на централния корт,“ не скри амбициите си най-добрият ни тенисист.