Григор Димитров
Григор Димитров / Снимка: БТА

Григор Димитров ще играе финал днес на турнира по тенис на твърди кортове в Марсилия. Негов съперник ще бъде представителят на домакините – 25-годишният Юго Юмбер. Очаква се двубоят да започне около 16, 30 ч. българско време. Наградният фонд е 724 000 евро.

За финала Григор се класира след труден мач вчера с руснака Карен Хачанов. Нашият тенисист постигна победа след тричасов мач. В крайна сметка постигна победа с 6:7 (3), 6:4, 7:6 (5) Карен Хачанов.

Хасковлията допусна пробив още в първия гейм на срещата, но успя да изравни за 5:5 и да се добре до тайбрек. В него руснакът спечели последните четири точки, за да поведе в резултата.

Във втория сет Димитров спечели подаването на своя съперник за 1:0, но Хачанов изравни за 3:3, след което българският тенисист отново направи пробив. Равенството в двубоя дойде при 6:4.

В третата част Димитров и Хачанов печелеха подаванията си. Отново се стигна до тайбрек, в който руснакът поведе с 4:2, но българинът направи обрат и победи след 7:5 след точно три часа.

„В първия сет той сякаш ме надигра, търсех играта си и продължавах да се боря. Ударите ми не бяха достатъчно точни. Непрекъснато догонвах и няколко точки направиха разликата. Беше страхотна физическа битка, но аз вярвах в успеха. Финалът е важен за мен. Има моменти, когато не играеш най-добрия си тенис, но все пак печелиш. Нека се насладим заедно на мача утре“, заяви на корта Димитров, който се опитва да спечели втора титла през годината и общо десета в своята кариера.

Съперникът днес на Григор е на 21-во място в световната ранглиста. Димитров и Юмбер са се срещали два пъти до момента, като българинът има две победи.

През януари Димитров триумфира с титлата на турнира на твърда настилка от сериите АТР 250 в Бризбън (Австралия). Утре той ще играе за 19-и път на финал на АТП в кариерата си. Българинът има вече 10 победи от 11 мача от началото на 2024-а.