И при седмия си опит Григор Димитров не успя да премине третия кръг на Ролан Гарос. Въпреки перфектните две победи на старта на втория турнир от Големия шлем, българинът спря похода си след поражение в три сета от испанеца Пабло Кареньо-Буста – 5:7, 3:6, 4:6.

Първата ракета на България започна отлично двубоя и само за 18 минути поведе с 4-0 с два пробива, след което испанецът спечели първия си гейм в срещата. В следващия се разрази битка, която продължи 15 минути и приключи с двойна грешка на Григор, а противникът му върна единия пробив и после го затвърди – 4-3.

Пабло Кареньо-Буста
на снимката: Пабло Кареньо-Буста

Кареньо Буста в осмия гейм успя да направи нов пробив и заличи преимуществото на Гришо – 4-4, след което за първи път поведе в резултата – 5-4. Димитров спечели следващия гейм на нула и спря серията на испанеца. После Буста поведе с 6-5, а в 12-ия гейм Димитров изпадна в много тежка ситуация, отстъпвайки с 15-40 на собственото си подаване. Първата ни ракета спаси единия сетбол с ас, но след това направи непредизвикана грешка и опонентът му поведе в сетовете.

В същото време Григор изравни най-доброто постижение в Париж, където и през 2013 година бе достигнал до същата фаза. Той обаче продължава да няма победа над играч от топ 50 на кортовете на Ролан Гарос и пропусна чудесна възможност да се завърне в топ 10 на световната ранглиста.