Григор Димитров победи Борна Чорич
Снимка: БТА

Първата ракета на България Григор Димитров стартира с успех срещу хърватина Борна Чорич на демонстративния турнир по тенис Kooyong Classic в Мелбърн, който предхожда Откритото първенство на Австралия.

Състезанието Kooyong Classic не носи точки за ранглистата. Григор ще има още два мача, като програмата за сряда още не е ясна. Няма елиминиране, всеки ще изиграе по три срещи в зависимост от резултатите си – а Димитров реално вече е полуфиналист и чака съперника си. Турнирът продължава до 12 януари.

Сред участниците в турнира са деветият в света Тейлър Фриц (САЩ), Яник Синер (№16), Франсис Тиафо, Алекс де Минор, както и победителите в турнири от Шлема Анди Мъри, Марин Чилич и Доминик Тийм.

Димитров победи Борна Чорич (Хърватия) със 7:6(5), 7:6(3), като двубоят продължи час и 46 минути. И в двата тайбрека 31-годишният Григор беше по-стабилен и заслужено спечели срещата.

В първата среща от програмата за деня представителят на домакините Алекс де Минор надигра бившия шампион от Откритото първенство на САЩ Доминик Тийм (Австрия) с 6:4, 6:4 за час и 38 минути игра.

Григор Димитров се подготвя за участието си в основната схема на Откритото първенство на Австралия, която започва през следващата седмица, а в момента се провеждат квалификациите.