Григор Димитров се класира за трети кръг на турнира в Пекин, след като постигна победа със 7:6 (6), 7:5 над Хуан Мартин дел Потро. Българинът започна много трудно и двата сета, но впоследствие успя да спечели.

В първия сет Димитров допусна ранен пробив, стигна се до тайбрек, който бе спечелен с мъка с 8:6. Вторият сет пък Гришо изоставаше с 2:5, за да запише пет поредни гейма на своята сметка и да триумфира – 7:5.

Това бе втори пореден успех от седем мача на Григор срещу Дел Потро. В трети кръг българинът ще се изправи срещу испанеца Роберто Баутиста-Агут.

Дел Потро отново изглежда солиден и изравнява резултата – 5:5. Последва много труден сервис гейм за Димитров, който мина и пред равенство 40-40. Все пак 8-ият в света постигна своето и поведе с 6:5. Последва гейм за Дел Потро и сета трябваше да се реши в тайбрек.

В него Григор пак тръгна лошо, изостана с 0:2, но се възползва от грешките на съперника си и изравни при 3:3. Впоследствие се стигна до 5:5. Димитров обаче успя да вземе своето и с 8:6 в тайбрека излезе напред в резултата – 7:6.