димитров

Григор Димитров победи италианеца Томас Фабиано в три сета 7:6, 6:4, 6:4.

Българинът направи 13 аса в мача, 67% успеваемост на сервиса.

Гришо имаше 4 брейк точки.

В първия сет Димитров пръв направи пробив в шестия гейм, но италианецът го върна мигновено. Стигна се до тайбрек, който нашият тенисист спечели със 7-5. Във втория сет Димитров проби сервиса на опонента си още в стартовия гейм и този път успя да го затвърди – 2-0. Фабиано отново успя да намери отговор и в шестия гейм върна пробива 3-3. Григор пък реагира незабавно с рибрейк, а след това спечели подаването си на нула. Това бе достатъчно за първата ни ракета да поведе с 2-0 сета. В третия сет Гришо нанесе своя удар в седмия гейм и поведе с 4-3, след което бе категоричен на своя сервис – 5-3. В десетия гейм сервира за спечелване на мача, поведе с 40-0 и реализира първия си мачбол.

Това бе първа среща между 21-ия в света Димитров и 102-ия Фабиано. В следващия кръг съперник на българина ще бъде победителят от мача между Франсис Тиафо и Андреас Сепи, който се играе в момента.

Димитров беше абсолютен фаворит в мача си от третия кръг на Australian Open 2019 срещу италианеца Томас Фабиано. Букмейкърите бяха категорични, че българинът ще се класира за 1/8-финалите в неделя.

Фабиано има изиграни около 60 мача от ATP турнири в цялата си кариера, колкото Григор имаше само за 2017 година. Италианецът е побеждавал на два пъти третата ракета на България Александър Лазов на финали на „Фючърси“. Лазов предупреди, че Фабиано е опасен тенисист, предпочитащ дългите разигравания. Според него Григор трябва да заложи на сервис и агресивна игра с бързи уинъри.

Фабиано показа, че може да се противопостави на силно сервиращи тенисисти. Предишният му противник Рейли Опелка разчиташе само на начален удар, но беше сразен след петсетова драма.

Победителят от двубоя ще играе в неделя срещу по-добрия от мача Франсис Тиафо (САЩ) – Андреас Сепи (Италия), който се играе по същото време. След това да се готви Надал за четвъртфинал във вторник.