Григор Димитров
на снимката: Григор Димитров

Григор Димитров надделя над уругваеца Пабло Куевас във втория кръг на Australian Open с 6-3, 6-7 (5), 6-3, 7-5. Българинът започна по отличен начин срещата, като проби подаването на южноамериканеца още в първия му сервис гейм, за да поведе с 3-0. До края на сета Григор нямаше проблеми и затвори откриващия сет след 6-3.

Във втория Куевас заигра по-добре и достигна до точки за брейк в сервиса на Димитров, но той се справи. Все пак уругваецът изравни резултата след тайбрек, спечелен на пет точки. В третия сет българският тенисист отново пое инициативата и подобно на първия сет, възстанови преднината след 6-3.

В четвъртия картината на корта бе сходна с тази във втория сет, но полуфиналистът от 2017 г. избегна този път тайбрека, като проби в последния възможен момент своя съперник, за да се класира за третия кръг в Австралия.

Там Димитров ще срещне с италианеца Томас Фабиано, който постигна успех в маратонски мач над победилия в първи кръг Джон Иснър гигант от САЩ Райли Опелка – 6-7 (15), 6-2, 6-4, 3-6, 7-6 (5).

Куевас навърши 33 години на 1 януари. Той е много силен играч на червени кортове, характерни за Южна Америка и има спечелени много турнирни победи. Уругваецът има успех срещу Григор на клей в Истанбул през 2015 година с 6-2, 6-4.

В другите два мача на твърди кортове българинът записа двусетови победи. През 2014 на „Мастърс“ 1000 в Париж Гришо се наложи с 6-0, 6-3, а преди 3 години в Сидни резултатът беше 7-6(2), 6-4.