Най-добрият български тенисист Григор Димитров, се изправи в осминафинален дуел на „Мастърс”-а във френската столица Париж срещу поставения под №5 в турнира Доминик Тийм и напомни за най-добрите си времена, като го размаза безпроблемно в отличен стил с 6:3, 6:2. Българинът показа защо го сравняват с Федерер и предложи на публиката не само прецизни,у но и зрелищни изпълнения, докато съперникът му правеше доста непредизвикани грешки и така и не успя да защити с игра високата си позиция в ранглистата на АТП.

Гришо имаше видимо превъзходство през по-голямата част от първия сет, докато съперникът му, дошъл в Париж с високо самочувствие, не изглеждаше свеж и лесно допускаше българина да наложи доминацията си. Резултатът бързо набъбна до 4:1 и след това премина в спокойно темпо гейм за гейм, за да завърши с две ефектни точки за Григор, с които той подпечата победата в първата част.

Втората част мина дори при още по-голяма доминация на българския тенисист, като Тийм се съпротивляваше относително ефективно само до първия пробив на българина. Тийм не успя да намери противодействие срещу голямото разнообразие в играта на Гришо и така и не успя да влезе в мача до самия му край, който дойде при 6:2.

За да стигне до този мач, Григор победи Давид Гофен във втория кръг. Гришо поведе в баланса между двамата с 3:2 победи и отива заслужено на четвъртфинал, където ще срещне Кристиан Гарин /Чили/.