Григор Димитров

Григор Димитров достигна 1/8-финалите на Аустрелиън Оупън в Мелбърн. Българинът победи Пабло Кареньо Буста с 6-0, 1-0, а в третия сет испанецът се отказа от мача. Срещата на „Маргарет Корт“ продължи около 40 минути. Поставеният под номер 15 в схемата Кареньо Буста не успя да продължи заради травма в областта на коремната област.

Първата ни ракета стартира блестящо и проби още в откриващия гейм, преди да затвърди брейка. Ситуацията се повтори на два пъти до края на сета и така Григор върза геврек на опонента си. Преди началото на втората част Кареньо Буста поиска намесата на физиотерапевт и след няколко минути медицинска пауза, стисна ръката на нашия тенисист.

„Чувствах се идеално. За всички беше ясно, че съперникът ми имаше някакъв здравословен проблем. Аз обаче играх на високо ниво. Изиграх страхотен първи сет и запазих сили за следващата фаза. Сега ще поиграя още 30-40 минути. Готов съм за следващото предизвикателство“, сподели Димитров след успеха си.

По този начин 29-годишният хасковлия спечели седмия сблъсък между двамата в преките мачове.

Григор Димитров ще играе за шести път на осминафиналите в Мелбърн, като най-доброто му постижение на турнира е полуфинал през 2017, когато отстъпи в драматичен петсетов мач на Рафаел Надал.

Съперник на първата ни ракета в спор за място на четвъртфиналите ще бъде победителят от двубоя между  Доминик Тийм и  Ник Кирьос.

Григор Димитров стартира в надпреварата в Мелбърн с драматична победа над хърватина Марин Чилич. След това победи и Алекс Болт.