Григор Димитров продължава участието си на турнира от сериите Мастърс в Синсинати, където стартира с успех над Фелисано Лопес, а сега му предстои ново сериозно предизвикателство – Хуан Мартин дел Потро.

Григор Димитров

Първата ни ракета отново ще играе на централния корт, като двамата с аржентинеца откриват програмата в 18:00 ч. българско време. Победителят отива на 1/4-финал срещу Карен Хачанов или Юичи Сугита.

Хуан Мартин дел Потро

Българинът няма победа над Кулата от Тандил в общо 5 изиграни мача помежду им. За последно двамата се срещнаха на Мастърса в Рим, където аржентинецът победи с 2-1 сета, след като направи обрат. Двамата имат мачове на хард, нито един от които обаче не е на открито.

Съвсем наскоро Хуан Мартин и Григор бяха отново заедно на корта, но не за да се съревновават, а като партньори в турнира на двойки в Монреал, където отстраниха шампионите от Ролан Гарос Райън Харисън и Майкъл Винъс.

Ето и пълната програма за четвъртък:

Централен корт (започват от 18:00 ч.):
1. Григор Димитров – Хуан Мартин дел Потро
2. Гарбине Мугуруса – Мадисън Кийс (не преди 20:00 ч.)
3. Джон Иснър – Франсис Тиафо
4. Надал или Гаске – Мюлер или Рамос (не преди 02:00 ч.)
5. Екатерина Макарова – Квитова или Стивънс (не преди 04:00 ч.)

Grandstand (започват от 18:00 ч.):
1. Симона Халеп – Анастасия Севастова
2. Давид Ферер – Пабло Кареньо-Буста
3. Доминик Тийм – Манарино или Куери (не преди 21:00 ч.)
4. Ник Кирьос – Иво Карлович
5. Юлия Гьоргес – Свитолина или Цуренко (не преди 02:00 ч.)
6. Континен/Пиърс – Винъс/Харисън

Корт №3 (започват от 18:00 ч.):
1. Карен Хачанов – Юичи Сугита
2. Каролине Возняцки – Ашли Барти
3. Джоана Конта – Доминика Цибулкова
4. Плишкова или Вихлянцева – Камила Джорджи (не преди 00:00 ч.)

Корт №10 (започват от 18:00 ч.):
1. Светлана Кузнецова – Карла Суарес Наваро
2. Джаред Доналдсън – Николоз Басилашвили
3. Каролине Возняцки – Веснина или Гарсия

Корт №4 (започват от 18:00 ч.):
1. Ербер/Маю – Мартин/Роже-Васлен
2. Клаасен/Рам – Рожер/Такау
3. Бопана/Додиг – Кабал/Фонини или Сок/Уитроу

Корт №7 (започват от 18:00 ч.):
1. Чан/Хингис – Хлавачкова/Бабош
2. Бегу/Олару – Мирза/Пън или Гьоргес/Савчук
3. Барти/Делакуа – Кудряцева/Росолска или Шафаржова/Стицова
4. Никулеску/Хсиех – Киченок/Цуренко или Дабровски/Остапенко

За още интересни статии, анализи, интервюта и коментари следете страницата ни във Фейсбук Дебати.

За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!