Григор Димитров победи с 2:0 сета  (7:5, 7:5) британеца Даниел Евънс и се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите АТР 250 в Чънду, Китай. Българинът е поставен под номер 4 в основната схема и стартира участието си директно от втория кръг на надпреварата.

Първият сет бе много равностоен, като двамата тенисисти печелеха своите подавания. Григор Димитров поведе с 6:5 и в 12-ия гейм получи две възможности за пробив. Той се възползва още от първата и с това затвори сета със 7:5.

Вторият сет започна отлично за най-добрия ни тенисист, който спечели без проблем сервис-гейма си, след което още във втория гейм стигна до пробив и поведе с 2:0. Макар и трудно, пробивът беше затвърден и Гришо поведе комфортно с 3:0.

При 5:3 за Димитров, той сервира за спечелването на срещата, но за съжаление той допусна пробив и Евънс намали резултата, след което затвърди пробива и изравни за 5:5.

Идентично на първия сет, Григор настъпи газта в 12-ия гейм и с нов пробив затвори сета със 7:5, а с това и мача.

На четвъртфиналите най-добрият български тенсист ще се изправи срещу казахстанеца Александър Бублик. Той се справи с австралиеца Джордан Томпсън и го надви с 6-4, 7-5 за час и девет минути игра.

22-годишният Бублик реализира 13 аса, спечели 84 процента от точките на първи сервис и проби три пъти съперника си за бързи успех.

Димитров и Бублик не са се изправяли един срещу друг до този момент, като мачът им от четвъртфиналите ще се играе утре.