Григор Димитров
на снимката: Григор Димитров

Григор Димитров надви категорично Грегоар Барер в три сета – в отделните части 6-3, 6-2, 6-2, за малко над два часа игра в първия кръг на „Ролан Гарос“. Това е десетият успех на Димитров в 19 мача в надпреварата в Париж. Следващият съперник на Григор Димитров ще е словакът Андрей Мартин, който е 104 в световната ранглиста.

Димитров беше изправен пред предизвикателство още в началото на мача, като допусна ранен пробив и изоставаше с 0:2. Но след това стабилизира играта си и реализира два брейка на свой ред, след което поведе в резултата.

Във втората част 29-годишният хасковлия направи три пробива срещу един на съперника.

Два маратонски гейма се оказаха в основата на успеха на българина в третия сет. В тях той положи много усилия и имаше общо 12 възможности за пробив, като постигна целта си и това му отвори вратите към победата.

Българският тенисист записа 23 уинъра срещу 31 грешки, при три аса и седем двойни грешки, но в крайна сметка мина рутинно през съименника си от Франция.

Съперник на Димитров в спор за място в третия кръг ще бъде словака Андрей Мартин, който се справи също в три сета с португалеца Жоао Соуса. Двамата с Григор не са играли досега помежду си.