Григор Димитров

Григор Димитров победи 164-ия в световната ранглиста американец Мичел Крюгер във втория кръг на турнира по тенис в Делрей Бийч.

Българинът не мина по най-лесния път към успеха, като му отне близо два часа да се справи със съпротивата на световния №164. Но се наложи след сходни сценарии в средата на двата сета, последвани от щастлив завършек за третия поставен в схемата на турнира.

Григор проби в първата част за 3:1, след което последва мигновен рибрейк за Крюгер. Силите се изравниха и дойде тайбрек, където със 7-4 Димитров надделя и поведе.

Вторият сет тръгна с пробив за 2:1, последван от нов светкавичен рибрейк за американеца. Но този път Гришо не възнамеряваше да остави нещата за тайбрек, проби още два пъти и затвори мача за 108 минути.

На четвъртфинал съперник ще е Джон Милмън от Австралия, с когото са се срещали два пъти дотук. Балансът е 2-0 победи за първата ракета на България. Мачът е не преди 3 ч сутринта в събота наше време.

От трибуните успеха срещу Крюгер изгледаха сестрите Серина и Винъс Уилямс. А победата му бе юбилейна за Григор Димитров – номер 350 в двубой от ATP тура. Това е и втори четвъртфинал за него от началото на годината.