Григор Димитров

Григор Димитров започна успешно участието си на турнира в Маями, побеждавайки германеца Максимилиан Мартерер с 4-6, 6-2, 6-1. Така той сложи край на серията от три поредни загуби и премина в трети кръг на Мастърса.

В стартовия сет българинът имаше проблеми с първия си сервис, но постепенно навлезе в ритъм и в следващите две части не даде шансове на съперника си, с който за първи път спори на корта.

След като един пробив реши първия сет в полза на немеца, Григор повече не сбърка на свой сервис, а проби съперника си четири пъти в следващите сетове и затвори мача след един час и 39 минути игра.

В следващия кръг противник на Гришо ще бъде французинът Жереми Шарди, който елиминира сънародника си Ришар Гаске със 7-5, 6-1. Поставеният под №3 българин се е срещал 4 пъти досега с 31-годишния Шарди и води с 3-1.

Френският тенисист спечели първата среща между двамата на Ролан Гарос през 2011 г., но Димитров стана победител в следващите три, последната от тях на Откритото първенство на САЩ през 2016 г. в пет сета.

Междувременно надпреварата в Маями напусна Новак Джокович, който загуби от французина Беноа Пер с 3-6, 4-6 след само 67 минути игра. Победителят от предния Мастърс в Индиън Уелс Хуан Мартин дел Потро надделя трудно над холандеца Робин Хаасе с 6-4, 5-7, 6-2.