Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна изненадващо още във втория кръг на последния за годината турнир от Големия шлем US Open. 26-годишният хасковлия загуби от руснака Андрей Рубльов с 5:7, 6:7(3), 3:6. Съперникът на нашия е 53-и в света и е само на 19 години.

Българинът изпусна уникален шанс, тъй като голяма част от водещите тенисисти не са на турнира в Ню Йорк, а някои отпаднаха в първия кръг

Гришо игра много слабо като записа множество непредизвикани и двойни грешки. Младият Рубльов се възползва от това и с отлична игра постигна своето.

В първата част Гришо започна с гейм на нула на свой сервис. Българинът направи и пробив в четвъртия гейм, след което го затвърди за 4:1 и водеше до 5:3. Последва срив в играта на Димитров и Рубльов не само върна пробива, но и направи втори такъв, за да измъкне в крайна сметка победата в този сет със 7:5.

Вторият сет започна като първия и Димитров отново поведе с 4:1 гейма след пробив. Този път обаче руснакът само го върна и не стигна до втори за пълен обрат, а вместо това двамата докараха сета до тайбрек. В него българинът поведе, но загуби пет последователни разигравания за 5:1 точки в полза на Рубльов, който в крайна сметка спечели със 7:3, за да поздрави с успеха и в тази част.

В третия сет Рубльов спечели първия гейм на свой сервис, но Димитров бързо изравни. В четвъртия гейм на тази част руснакът стигна до пробив, а след това отново взе подаването си и поведе с 4:1. Двамата тенисисти взеха следващите си подавания и при 2:5 Григор сервираше за оставане в мача. Българинът намали на 3:5, след което имаше последен шанс в този сет да върне пробива и интригата. Това така и не стана и Григор си тръгна безславно от надпреварата.