Втора титла от Куинс Клъб за Григор Димитров ? Защо не, след като надпреварата вече напуснаха световният №1 Анди Мъри поставеният под номер №2 Стан Вавринка и Милош Раонич, а днес отпадна и Жо-Вилфред Цонга.

00669861

Най-добрата ни ракета пък осъществи обрат срещу Жулиен Бенето и се класира за ¼ финалите на турнира на трева. Шампионът от преди три години загуби първия сет, но издържа психически и се поздрави с успех срещу 35-годишния франзуцин след 4:6, 6:3, 6:4.

Българинът ще спори за място на полуфиналите с победителя от двубоя между Танаси Кокинакис и Данил Медведев.

Ветеранът нямаше загубен сет в предишните им два сблъсъка и явно изнервен Димитров стартира първия гейм с две непредизвикани грешки. Григор отрази първите два брейкбола, но се самопроби при третия с още една двойна грешка.

Грешка от ретур позволи на Бенето да затвърди и да поведе с 2:0, а ключов за изхода от сета се оказа шестият гейм. Французинът на два пъти даде брейкболи на Григор с двойни грешки, но Димитров не намери начин да се възползва.

С това се изчерпаха шансовете на българина за обрат в откриващия сет и той го предаде с 4:6 без реално да е показал слаб тенис, но и без да е успял да се реваншира за пропуските си в началните минути.

Димитров се озова в тежка ситуация и веднага след почивката, когато изостана с 15:40. Бенето пробва да дръпне спусъка още от ретур на първата точка, но за щастие пропусна корта. Григор пък пласира дълбок бекхенд на втората и това се оказа достатъчно, за да предизвика грешка на съперника.

При 2:1 гейма в своя полза, българинът разчете много добре няколко поредни сервиса на Бенето и стигна до 15:30, след което направи удара на мача с изящен бекхенд лоб за 15:40. Французинът се огъна и допусна третата си двойна грешка, която донесе така нужния пробив на Григор.

Димитров нямаше никакви проблеми в подаванията си до края на сета и го затвори с 6:3. Както и в предишните две части, българинът трябваше да спасява брейкбол на старта на третата, като този път се справи бързо с ас и скоро спечели подаването си. Григор удържа началния натиск на французина, а при 2:2 гейма получи шанс за решаващ пробив след двойна грешка на съперника. Този път българинът грабна възможността, след като матира Бенето с прекрасен блок ретур.

Григор повече не погледна назад и уверено завърши обрата с 4:6, 6:3, 6:4.

Димитров продължава на четвъртфинал срещу Танаси Кокинакис или Данил Медведев.