Сок

Григор Димитров достигна най-големия финал в кариерата си. Българинът ще спори в неделя за титлата от заключителния турнир на АТР в края на сезона. Димитров победи световния №9 Джак Сок след обрат с 4:6, 6:0, 6:3.

Така в спора за титлата в последния за годината турнир, той ще играе срещу Давид Гофен. По-рано в събота белгиецът сензационно се наложи срещу Роджър Федерер. Крайно интересно е, че това ще бъде повторение на финала на турнира Sofia Open в столицата, когато Гришо взе титлата.

Двубоят започна чудесно за българския състезател. Той поведе с 3:0 и пробив. Освен това имаше точка за втори пробив и 4:0. Григор обаче я пропусна, а след това Сок стигна до рибрейк и изравни – 3:3.

Ситуацията допълнително се влоши в деветия гейм, когато Сок пак спечели подаването на българина в оспорван гейм – 5:4. Това му позволи на свой сервис да приключи първата част. Сок не прояви колебание и взе откриващия сет. След почивката Димитров започна досущ като в началото на мача.

Той бързо поведе с пробив за 3:0. След нови пробиви Григор разгроми съперника с лекота за 6:0. В третия сет при 4:3 Сок даде точка за пробив с двойна грешка и това се оказа фатално за него.

Григор го наказа и стигна до пълния обрат. Особено бе драматичен бе последният гейм, в който Сок имаше шансове да върне пробива, но в крайна сметка Гришо показа воля.

За още интересни статии, анализи, коментари и интервюта следете страницата ни във Фейсбук Дебати.