на снимката: Григор Димитров

Григор Димитров загуби с 1:2 сета (7:5, 4:6, 6:7) от швейцареца Стан Вавринка и отпадна в първия кръг на турнира в Синсинати.

Определено в този мач най-добрият ни тенисист напомни за най-доброто от себе си и показа стабилна психика в много трудни моменти.

И двамата тенисисти бяха убедителни в откриващите си подавания и ги спечелиха на 15. Димитров продължаваше да сервира отлично и поведе с 4:3, като преди това, в шестия гейм, бе близо до това да притисне по-сериозно противника си, но с известна доза късмет швейцарецът удържа подаването си. С много силен гейм на нула за 6:5 Григор си гарантира минимум тайбрек в първия сет, а Вавринка трябваше за втори път да сервира за оставане в частта. В 12-ия гейм се стигна до първата точка за пробив в срещата, а освен това сервиращият Вавринка трябваше да се спасява на втори сервис. При последвалото разиграване швейцарецът избърза и изкара топката в аут от форхенд, което означаваше сет за българина.

Вторият сет започна добре за хасковлията, който взе първото си подаване в частта, а веднага след това се пребори за брейкпойнт, но Вавринка го заличи и изравни за 1:1. В петия гейм Григор трябваше да мине през първия си много тежък сервис-гейм. Той започна да прави прекалено много двойни грешки и това в крайна сметка донесе пробива на Вавринка – 3:2, след което той с лекота затвърди пробива и поведе с 4:2.

До края на сета българинът не успя да върне пробива и загуби с 4:6.

Третата част тръгна кошмарно за Григор. Той допусна два пробива, които Вавринка затвърди и поведе с 5:1. И точно, когато всички мислеха, че мачът е приключил, Димитров възкръсна и върна двата пробива, за да направи резултата 5:5. Вавринка отново проби с 6:5 и сервира за мача, но Димитров бе феноменален и върна отново пробива, за да вкара мача в тайбрек.

В него Вавринка поведе с 4:0 точки, но Григор отново се върна в мача и докара резултата до 4:5, но при двата си сервиса Вавринка не сгреши и в крайна сметка спечели този интересен сблъсък.

Във втория кръг швейцарецът ще мери сили с руснака Андрей Рубльов, който победи с 2:1 сета грузинеца Николос Басилашвили.