Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира с победа годината на сингъл, след като надигра австралиеца Джон Милман на осминафиналите на турнира в Бризбейн. Това обаче не стана никак лесно. Съперникът на нашето момче, който е на 127-мо място в световната ранглиста, взе първия сет с 6:4 и бе на крачка да спечели втория. В него се стигна до тайбрек, в който представителят на домакините изпусна два мачбола. Хасковлията успя да се събере и взе сета след 10:8. В третия сет Димитров не срещна проблеми и би с 6:3.

На четвъртфиналите утре българинът се изправя срещу британеца Кайл Едмънт. 22-годишният тенисист победи корееца Хьон Чун със 7:6(3), 5:7, 6:4 след 2:38 часа игра и се класира за трети кръг. Британецът е под номер 50 в световната ранглиста и до момента има една среща с Гришо. Двамата се изправиха един срещу друг на турнира във Вашингтон през 2017 година, а победител бе Димитров – 7:5, 4:6, 6:3.

Припомняме, че през миналата година Гришо спечели надпреварата в Бризбейн, така че има да защитава 250 точки за ранглистата.