Григор Димитров записа третата си победа от три мача срещу Миша Зверев преди минути. Тя бе постигната на четвъртфинал в Стокхолм с резултат 6:3, 6:4.

Това обаче не е голямата новина. По-важното е, че по този начин българинът успя, поне за момента, да влезе в местата, даващи право на участие във финалния турнир в Лондон, което е и най-голямата му цел за тази година. 26-годишният хасковлия спечели 45 точки от класирането си за полуфиналите, които обаче не се прибавят към актива му в ранглистата, тъй като там трябва да се защитят точките от представянето през миналата година. Тогава Гришо също се класира за полуфиналите и днес той защити въпросните точки, а ще увеличи актива си само при успех над следващия си съперник. Но гледайки само 2017 г. Димитров добавя 45 точки от Стокхолм и вече е шести с общо 3500 за тази година, с 30 повече от временната кота за класиране.

17

Място в Лондон са си осигурили, според временното подреждане, шестима състезатели – Рафаел Надал, Роджър Федерер, Александър Зверев, Доминик Тийм, Марин Чилич и Григор Димитров.

Иначе в двубоя със Зверев Димитров показа изключителен сервис и не допусна нито един пробив. Той обаче постигна по един в двата сета и така успя да преодолее германския си съперник.

На полуфиналите утре българинът ще играе с Фабио Фонини, който днес победи Джак Сок в три сета.