Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Дунав (Русе) в среща от седмия кръг на Първа професионална лига. Успехът за смърфовете дойде буквално с последното действие в срещата и беше резултат от груба грешка на вратаря на драконите Станислав Антонов.

Локомотив (Пловдив) Дунав (Русе)

При едно дълго центриране към полето на гостите Тейнур Марем изчисти с шпагат топката. Кълбото отиде към стража, но той не успя да я задържи в ръцете си след плонж и резервата Симеон Райков я получи на тепсия, за да донесе успеха на домакините.

Резултатът бе открит от домакините още в деветата минута. Тогава Дино Мартинович се пребори за една топка на границата на наказателното поле и подаде към Димо Бакалов, който с бомбен удар не остави шансове на Станислав Антонов. Малко по-късно смърфовете можеха да удвоят, но удар на Мартинович срещна гредата.

Дунав Русе

В средата на втората част обаче Дунав изравни. Христофор Хубчев центрира отлично в наказателното поле, където Мирослав Буднинов пропусна топката и я остави за Юлиан Ненов, който си я спря и я прати в мрежата на Мори Диао. Така двата тима сякаш си бяха стиснали ръцете за подялба на точките, когато се стигна до 93-ата минута, когато гафът на Антонов попари гостите и донесе радост за домакините.

Така Локомотив събра актив от 11 точки и в момента заема четвърта позиция в класирането. Дунав от своя страна остава с пет на 12-то място. Добрата новина за русенци все пак е краят на головата суша за тима, който не бе отбелязвал попадение в предните четири двубоя.

Веселин Великов

Старши треньорът на Дунав Веселин Великов беше много разочарован след загубата от Локомотив (Пловдив) с 1:2.

“Мачът трябваше да завърши наравно. Много тежко се говори след загуба с гол в последните секунди. Дано бързо се съвземем, защото чувството е много неприятно. Трябва да сме готови за следващия мач”, заяви Великов.

“Не е срамно да загубиш с 0:5 от Лудогорец. От тази загуба боли повече. През второто полувреме Локомотив нямаше чисто положение. Защитниците и халфовете ни се справиха перфектно. Резервите се включиха силно и можехме да решим мача в наша полза, но пропуснахме доста възможности”, продължи бившият бранител.

“Факт е, че теренът ни е в окаяно състояние. Дано се вземат мерки, защото така не може. Имаме уверения от ръководството, че нещата ще се оправят”, добави Великов.

Воин Войнов

Старши треньорът на Локомотив Пловдив Воин Войнов заяви, че двама нападатели ще пристигнат на проби в отбора и ще бъдат тествани в контролата срещу Оборище, която предстои в паузата на първенството.

„Изстрадана победа. До последната секунда се борихме и постигнахме това, което искахме. Стана хубав мач. Имаше емоции и пред двете врати”, коментира Войнов.

„Всички голове стават след грешка. Нашите противници изравниха след грешка. Създадохме някои положения след това”, добави наставникът на Локомотив.