Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън записа победа в Гран при на САЩ на пистата в Остин и увеличи преднината си в генералното класиране в световния шампионат във Формула 1. Най-близкият му преследвач Себастиан Фетел от тима на Ферари финишира втори и запази теоретичните си шансове да задмине британеца.

Трето място зае съотборникът му Кими Райконен, който пресече финалната линия четвърти, но намери място на подиума благодарение на наказание от пет секунди, наложено на Макс Верстапен от Ред Бул.

Благодарение на петото място на Валтери Ботас Мерцедес предсрочно завоюва надпреварата при конструкторите. Хамилтън спечели деветото си съревнование за сезона и вече има 66 точки повече от Фетел. Следващият 18-и етап от Формула 1 ще се проведе в Мексико на 29 октомври. Успехът на Мерцедес при конструкторите е четвърти пореден.