Реал Мадрид - Барселона
Снимка: БТА

Реал Мадрид записа категоричен успех с 4:0 срещу Барселона на „Камп Ноу“ в реванша от полуфиналите за Купата на краля и ще спори за трофея с Осасуна, информира БТА.

„Белите“ от столицата не само обърнаха резултата след 0:1 у дома в първия мач, а пренаписаха книгите с рекорди на дербито. За последен път Реал е вкарвал 4 или повече гола на стадион „Камп Ноу“ през 1963 г., когато бие там с 5:1.

Карим Бензема наниза хеттрик през второто полувреме. Преди това Винисиус Жуниор бе дал аванс на „белия балет“ в края на първата част. Каталунците имаха аванс от 1:0 след първата среща в Мадрид.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме Винисиус откри резултата след контраатака. Пет минути след подновяването на играта Бензема удвои, като асистенцията бе на Лука Модрич. Капитанът на Реал се разписа от дузпа в 58-ата минута. А в 80-ата след отличен пас на Винисуис ознаменува и своя хеттрик.

Реал Мадрид не бяха играли във финал за Купата на краля от 2014 година, когато ликуваха с успех над Барселона.