Жоржиньо Вайналдум празнува гола си срещу Германия.

Отборът на Холандия записа много важен успех в квалификациите за Евро 2020, след като победи Германия с 4:2 като гост.

На „Фолкспаркщадион“ в Хамбург домакините започнаха добре и поведоха в резултата още в 9-та минута чрез Серж Гнабри, а в края на полувремето Марко Ройс пропусна отличен шанс да удвои преднина на Бундестима.

След почивката „оранжевите“ натиснаха в търсене на обрат и до 66-та минута вече водеха след попадение на Френки де Йонг и автогол на Джонатан Та. Тони Кроос възстанови равенството от дузпа в 73-та минута, но възпитаниците на Роналд Куман все пак стигнаха до трите точки след късни голове на Дониел Мален и Жоржиньо Вайналдум.

В другия мач от група С Беларус победи Естония с 2:1 като гост. Северна Ирландия е лидер в групата с пълен актив от 12 точки, пред Германия с 9 и Холандия с шест точки, но и мач по-малко.

В друг мач от вчера Уелс стигна до ценен успех над Азербайджан с 2:1, благодарение на късен гол на Гарет Бейл. Този успех запази шансовете на „драконите“ да се класират за Евро 2020, като те заемат трето място в група Е с шест точки от четири мача. В друг мач от групата Хърватия разби Словакия с 4:0 като гост и вече има девет точки, колкото и лидера Унгария.