байерн
Байерн отпадна след дузпа в последните минути.

Байерн (Мюнхен) изненадващо отпадна на ¼-финалите на турнира за Купата на Германия. И то като домакин на „Алианц Арена“.

Фрайбург спечели изненадващо с 2:1 и изхвърли именития си съперник от надпреварата. Лукас Хьолер вкара решаващия гол от дузпа в петата минута на добавеното време.

Байерн, който в събота надви с 4:2 големия си съперник за титлата Борусия (Дортмунд) и се изкачи на първо място в Бундеслигата, поведе в резултата в 19-ата минута. Дайо Упамекано спечели висока топка след центриране от ъглов удар за 1:0.

Фрайбург изравни осем минути по-късно след топовен удар от около 20 метра на Николас Хьофлер, а Хьолер се разписа в края за крайното 2:1 от наказателен удар. Той бе отсъден за игра с ръка на Джамал Мусиала.

Вратарят Марк Флекен бе с основна заслуга за победата. Той отрази опасни удари на Ерик-Максим Чупо-Мотинг, Томас Мюлер и Лерой Сане. Така баварците загубиха шансовете си за требъл, но все още се борят за титлата и трофея в Шампионската лига. Техен съперник на четвъртфиналите ще бъде Манчестър Сити.

„Получихме два гола от два удара и не помня Фрайбург да са създали друго положение. На нас пък ни липсваше последният пас. Вината си е наша и сме разочаровани“, каза треньорът на баварците Томас Тухел.

Същата съдба имаше и ЦСКА, колкото и неуместно да е сравнението. „Червените“ също отпаднаха  на ¼-финал за Купата на България. И то със същия резултат. Черно море се превърна в екзекутор. „Моряците“ спечелиха с 2:1 на стадион „Българска армия“.

Атанас Илиев откри резултата след точно изпълнена дузпа в 51-ата минута, а в 65-ата Тибо Вион си отбеляза автогол. С нов автогол на Владко Дробаров в 93-ата минута домакините върнаха едно попадение.

ЦСКА нацели на два пъти гредите при резултат 0:2 след удари на резервата Назон.