Интер е новият лидер в Серия А, след като измести от върха Наполи. Нерадзурите победиха с 3:1 при гостуването си на Каляри на остров Сардиния в двубой от 14-ия кръг и събраха 36 точки – с 1 повече от досегашния лидер Наполи, който в днес играе с Удинезе като гост.

Класиране Серия А

Резултатът беше открит от Мауро Икарди в 29-ата минута с 14-ото си попадение за сезона. В 54-ата минута Марсело Брозович удвои аванса на гостите. Каляри се върна в мача в 70-ата минута, когато Леонардо Паволети намали с удар от въздуха. В 83-ата минута Икарди охлади страстите на домакините с втория си гол в мача.

Двубоят в Сардиния започна с много активна игра на домакините и Интер едва не получи гол в 16-ата минута. Тогава само феноменалната намеса на Самир Ханданович запази нулевото равенство.

Каляри Интер

Каляри организира перфектна атака, завършила с удар отблизо на Паволети, но Ханданович успя да изчисти топката в корнер.  Домакините продължиха да са по-активни, а Интер действаше по-скоро предпазливо в очакване на своя миг.

Той настъпи в 29-ата минута. Кандрева овладя на гърди една трудна топка отдясно на вратата на Рафаел, центрира към вратата, топката стигна до Перишич, който успя да я върне към Икарди и аржентинецът с първото си докосване в мача успя да открие.

Само минути по-късно Икарди се озова отново в отлична възможност да отбележи, след като вратарят на Каляри излезе неразумно и се размина с топката, но не успя да нанесе хубав завършващ удар.

Интер нанесе втория си удар в мача в началото на второто полувреме, като се възползва от опита на Каляри да върне гола. В 54-ата минута появилият се като резерва Брозович вкара с удар от движение след поредната контраатака на нерадзурите.

По-активната игра на Каляри се отплати в 70-ата минута, когато Фараго центрира в наказателното поле на Интер и с удар от въздуха Леонардо Паволети „разстреля“ отблизо Ханданович.

В 82-ата минута Икарди отбеляза втория си гол в мача, след като отново беше на правилното място след върната назад от Кандрева топка. Домакините претендираха, че футболистът на Интер е бил в засада и поискаха видеоповторения, но се оказа, че попадението е редовно.