Ивелин Попов и Спартак (Москва) са на само една победа от 22-а титла в историята на клуба, след като в градското дерби срещу ЦСКА се наложиха с 2:1 в мач от 26-ия кръг. С тази победа лидерът в класирането увеличи на 10 точки преднината си пред армейците, а до края на шампионата остават четири кръга.

Най-добрият футболист на България за 2016-та година Ивелин Попов бе един от най-дейните на терена, и помогна на своя отбор с две асистенции. Този мач бе важен за юношата на Левски, защото само преди дни се появи информация, че Спартак обмисля да го продаде. С играта си обаче софиянецът доказа, че заслужава да остане в руския гранд и за предстоящото участие в най-комерсиалния клубен турнир Шампионската лига.

Другият българин в дербито – Георги Миланов, беше записан сред резервите на ЦСКА, но не се появи в игра.

Ивелин Попов подаде първо на Луис Адриано в 32-ата минута, а след това се възползва от груба грешка на Виктор Васин в 51-ата минута и даде шан на Денис Глушаков да реализира за 2:1. Между тези попадения домакините бяха изравнили чрез Алексей Березуцкий секунди преди края на първата част.

След почивката спартаковци уцелиха и две греди, а футболист на ЦСКА спаси с тяло запътилата се към мрежата топка след изстрел на Зе Луиш.  Армейците обаче също имаха своите шансове за изравняване.

Ивелин Попов беше заменен малко преди края, под бурните аплодисменти на гостуващата агитка.

Програмата на Спартак до края на първенството е сравнително лека – мачове срещу Том, Амкар, Терек и Арсенал (Тула), което не дава основания да се получи някаква изненада.