Ивелин Попов
На снимката: Ивелин Попов

Ивелин Попов ще изиграе последния си мач с екипа на националния отбор утре срещу Чехия. Това заяви самият капитан на пресконференцията преди последния двубой от квалификациите за Евро 2020 на Националния стадион “Васил Левски” в неделя от 19:00 часа.

На пресконференцията присъства още и селекционерът на България Георги Дерменджиев, който дебютира със загуба през седмицата начело на тима – 0:1 у дома от Парагвай.

“Добър вечер на всички, не съм много по пресконференциите, както знаете, надявам се да започна от първата минута утре. Аз днес обявявам, че утре ще е последният ми мач за националния отбор. Успяхме да се класираме за баражите през Лигата на нациите – като 32-годишен, 90-и мач утре, 12 години съм бил част от националния отбор, мисля че това е правилният път. А именно младите да отидат да играят на тези баражи, да покажат качества и дано да ни класират за Европейското първенство“, каза Попов.

И добави:

“За капитан аз съм бил избиран при осем треньора – винаги съм бил избиран или от старши треньора, или от футболистите. Никой не може да ми подсказва на мен дали да спирам или не, мисля, че така е редно, извървял съм пътя си и за нищо не съжалявам. Имаше много хубави победи, но имаше и много загуби, загубите болят, тежи от тях, трудно намираш себе си.. Искам да се работи на спокойствие, да няма един или двама виновни, има момчета с характер, 12 години не съм изпуснал лагер, защото другите са били на почивки. Гордея се, че добутахме нещата до бараж. Всеки човек трябва да осъзнава кога идва време за нещо такова“.