Българският първенец Лудогорец започна участието си в Шампионската лига с изненадващо поражение. Тимът от Разград загуби с 1:2 като гост на Жалгирис в първи мач от втория предварителен кръг и ще трябва да търси задължителна победа на реванша следващия вторник. Орлите подведоха в резултата чрез Абел Анисе в 18-та минута, но допуснаха пълен обрат след почивката.

Треньорът Георги Дерменджиев заложи на няколко изненади в титулярния състав. Най-голямата от тях бе отсъствието на капитана Светослав Дяков, Липсваха още Сисиньо и Клаудиу Кешеру. На върха на атаката действаше Джонатан Кафу, а отдясно – Джоди Лукоки.

Домакините започнаха агресивно и в 13-ата минута Шернас стреля с глава на сантиметри над гредата. В 18-ата обаче Абел Анисе овладя чудесен пас на Вандерсон и с премерен удар не остави шанс на Виткаускас – 0:1.

201707122314592085

В 25-ата минута българският шампион извади голям късмет, след като Шернес пропусна да се разпише от два метра на празна врата.

След почивката Жалгирис се хвърли напред, а в игра влезе Серж Нюаджи – бивш футболист на ЦСКА, превърнал се в любимец на червените фенове с победното си попадение срещу Левски  през 2012 г.

В 67-ата минута орлите имаха нова добра възможност да отбележат втори гол. Марселиньо отправи топовен далечен изстрел, който беше париран от Виткаускас. При добавката Кафу пропусна от удобна позиция, стреляйки в аут.

Десет минути по-късно Климавичиус стреля с глава над напречната греда. Оттук до край на мача „орлите“ бяха неузнаваемо слаби.

201707130136118634

В 78-ата минута Серж Нюаджи изравни отблизо, след колективна грешка в отбраната на Лудогорец. Пет минути преди края на срещата Куклис донесе победата на своя тим с прецизен удар, оформяйки крайното 2:1.

В последните секунди дойде и единствената добра новина за българския отбор – Шернас получи червен картон и пропуска реванша.

Лудогорец  не успя да сложи край на серията си без победа на европейската сцена. За последен път отборът сломи чешкия Виктория Пилзен в плейофите на Шампионската лига – 2:0 на 17 август 2016 г. След това играчите на Георги Дерменджиев не успяха да спечелят в шестте си двубоя от груповата фаза на турнира, както и в двата мача срещу Копенхаген от елиминациите на Лига Европа.

Треньорът на Жалгирис Валдас Дамбраускас остана много доволен от пълния обрат с 2:1.

00674145

„Изключително съм доволен от футболистите си, защото показаха характер и се вложиха максимално в мача. Играхме като един, бяхме силни и оставихме сърцата си на терена! Добихме опит от последните си три участия и вече знаем, че не бива да се подценяваме, когато се изправяме срещу големите в Европа.

Най-добре щеше да е, ако бяхме отбелязали и трети гол. Победата е хубава, но това 2:1 не е сериозна преднина, а напротив. Имаме още две полувремена в България. В тях ще трябва да играем дори по-добре, отколкото в този мач“, коментира наставникът.

Champions-League-Desktop

Старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев призна след загубата от Жалгирис, че допуснатите грешки в защита, стоят в основата на поражението.

“Допуснахме прекалено много грешки в защита и празни пространства и затова се стигна до това поражение. Това е първи официален мач след подготовката и затова Лудогорец все още не е напълно готов. Дяков не взе участие, тъй като все още не е възстановен. Не е ясно дали ще играе и в реванша”, заяви Дерменджиев.