Волейбол национали
Снимка: БТА

Канада нанесе тежко поражение на България с 3:0 (25:21, 25:17, 25:18) в среща от Група С на олимпийския квалификационен турнир в Сиан.

Четвъртата загуба на „трикольорите“ в Китай сложи край на надеждата за спечелване на една от двете квоти за Игрите в Париж 2024, пише БТА. До края на турнира ни остават двубои срещу Мексико и Белгия, които ще бъдат важни за мястото в световната ранглиста и допълнителната възможност за квота. Към момента България е на 22-та позиция в класирането на Международната федерация по волейбол (FIVB).

Канадците, които заемат 12-то място в световната ранглиста, изиграха много силен мач, особено на блокада, и записаха четвъртата си победа в Сиан.

България завърши срещата с 5 аса, 5 блокади и 20 грешки. Нито един национал не успя да запише двуцифрен точков актив. Мартин Атанасов бе най-резултатен за тима ни с 9 точки, Соколов добави 8 т., а Алекс Николов – 7 т.

В събота България излиза срещу Мексико в 8:00 часа. Двубоят ще бъде предаван пряко по Max Sport.