Има определени структури на ДПС в страната, които работят само срещу финансиране. Това заяви бившият председател на партията Мустафа Карадайъ в предаването „Денят започва“ по БНТ.
Той коментира думите на почетния председател на ДПС Ахмед Доган, който в обръщение към членовете и симпатизанти на партията обяви, че тя започва да се превръща в корпоративна организация.
Карадайъ обаче отказа да посочи кои са тези структури на партията.
Според него ДПС не е в криза и може устойчиво да бъде втора или трета политическа сила.
Нормално е в различните структури да има промени в ръководните органи, категорично ДПС не е в криза и няма трусове, добави той.
Кой е детронираният Мустафа Карадайъ и каква роля изигра при атентата срещу Доган
Съвсем нормално е да има промяна и в изборните политически позиции, допълни Карадайъ.
В отговор на въпрос кой ще управлява ДПС – Джевдет Чакъров или Делян Пеевски, Карадайъ каза, че има различни групи „депесари“ –
ново поколение по-практични хора, с много по-високи амбиции, нетърпеливи да ги реализират, дори комерсиално, които искат всичко да се случи тук и сега, но има и поколения,
„преживели възродителния процес, жертвите и репресиите на етническа основа, концлагерите, принудителното преселване и разселване, експулсация на близките им“.
Логиката за съпредседателите е те да се допълват, каза още той.
„Честито изтрезняване! Пеевски е поставил в зависимост не само Доган, но и Бойко Борисов“
Със съпредседателството се цели да се даде отговор на очакванията на различни групи „депесари“, добави той.
В отговор на въпрос дали Пеевски ще съумее да разшири политическото влияние на ДПС, Карадайъ каза, че ДПС няма стратегическа цел да е първа политическа сила, но може устойчиво да бъде втора или трета политическа сила.
Човек се амортизира с времето, има натрупана умора от партийната ми битност и се получава така, че има ново поколение по-млади политици, които се позиционират на изборни длъжности в партията и трябва да имат шанс за развитие, каза Карадайъ в отговор на въпрос защо подаде оставка като лидер на движението.
В отговор на въпрос дали ДПС е в „сглобката“, Карадайъ каза, че са подкрепили правителството, за да покажат, че въпреки че не участват в него, това е възможното за политическата стабилност в България за момента.
Нямаме претенции за свои министри и заместник- министри в момента, но ДПС не е кръжок, не е неправителствена организация, а политическа партия и по дефиниция партиите са обществени организации с цел власт, добави той.
Ето още една причина, поради която ДПС се опитва да се разширява, добави Карадайъ.
Още новини от деня – четете тук