Реал, Кашима Антлърс

Финалистите през 2016 година „Кашима Антлърс“ се класираха за полуфиналите на Световното клубно първенство в Абу Даби след успех с 3:2 над мексиканския „Чивас Гуадалахара“. По този начин японците си осигуриха сблъсък с настоящия шампион в надпреварата „Реал“ /Мадрид/, което ще бъде и своебразно повторение на финала между двата състава преди две години.

На стадион „Хаза Бин Зайед“, шампионите на КОНКАКАФ поведоха чрез Анхел Салдивар. Малко преди почивката Риота Нагаки възстанови статуквото. През второто полувреме бразилският нападател Сержино даде преднина на японците преди Хироки Абе да затвърди успеха с гол в 84-та минута.

„Чивас“ направиха загубата си по-почетна след попадението на Алан Пулидо, който пропусна дузпа, но реализира при добавката в добавеното време на срещата. Полуфиналният двубой между „Кашима“ и „Реал“ ще се изиграе на стадион „Зайед Спортс Сити“ на 19 декември в столицата Абу Даби.