Коко Гоф упорито премина през най-трудния си мач от Откритото първенство на Австралия, като надигра Марта Костюк в труден четвъртфинален мач от три сета.

Американката се изправи срещу украинката на 23 януари. Никоя обаче, не беше в най-добрата си форма, като и двете правиха много грешки през целия мач. В първия сет Гоф спечели предимство. Вторият сет протече по подобен начин, но този път Костюк изравни резултата чрез тайбрек. Гоф се върна в играта си в решаващия сет и поведе с 5-0. Въпреки значителните усилия на Костюк да върне малко резултата, световната номер 4 спечели мача след три часа и осем минути със 7-6 (6), 6-7 (3), 6-2.

Коко Гоф беше в доста приповдигнато настроение. След като поздрави Костюк и съдията на стола, американката отпразнува класирането си в първия полуфинал на Australian Open заедно с шумната публика в Rod Laver Arena, като  показа някои впечатляващи танцови движения на корта.

Младата американка вече спечели 10 поредни мача през 2024 г., след като защити титлата си на ASB Classic в Оукланд, Нова Зеландия, по-рано тази година. Тя също така се позиционира като твърд фаворит за спечелването на титлата на Australian Open.