Отборът на Аржентина допусна грешна стъпка в началото на кампанията си в Копа Америка, след като загуби от Колумбия с 0:2 в мач от група В на надпреварата.

На „Арена Фонте Нова“ в Салвадор аржентинците започнаха със звездното трио в атака – Лионел Меси, Анхел Ди Мария и Серхио Агуеро, но това не им помогна да избегнат поражението. След нулево първо полувреме, колумбийците нанесоха своя удар в средата на втората част, когато в рамките на 15 минути Роджър Мартинес и Дуван Сапата решиха изхода от двубоя. По този начин Меси допусна фалстарт в поредния си опит да спечели Копа Америка за първи път в кариерата си, като двукратните световни шампиони ще срещнат Парагвай и Катар в останалите си два мача от групата.

В среща от група А Венецуела и Перу направиха равенство 0:0 и си поделят втората позиция. Бразилия води с три точки след успеха си над Боливия с 3:0.