След историческите 18 поредни победи в първенството Манчестър Сити най-после загуби точки. Това стана при гостуването на Кристъл Палас, който успя да спре отбора на Хосеп Гуардиола. Срещатата на „Селхърст Парк“ завърши 0:0, но домакините имат за какво да съжаляват, тъй като в последните минути пропуснаха дузпа. Едерсон спаси удара на Лука Миливойевич от бялата точка.

Все пак „гражданите“ продължават друга страхотна серия – без загуба от началото на сезона, което им отрежда първото място, докато Кристъл Палас е близо до изпадащите с едва 4 успеха.

Бентекe пропусна добра възможност за Палас през първата част, а Таузънт шокира всички с удар в аут от 10-ина метра четвърт час преди края. Агуеро, Гюндоган, Де Бройне и Сане пък се разминаха с гола за Сити.

В последната минута Палас получи спорна дузпа, за фаул на Стърлинг срещу Заха, но Лука Миливоевич стреля в тялото на Едерсон и пропусна да вкара за първата загуба на „гражданите“ от началото на сезона.

Тежки контузии за лидера в класирането получиха две от звездите Габриел Жезус и Кевин де Бройне.