България

България загуби с 1:2 гостуването си на Чехия в третия си мач от евроквалификационна група „А“. Двубоят в Прага бе дебютен за новия селекционер Красимир Балъков начело на „лъвовете“.

В стартовия състав на Балъков личаха имената на цели осем футболисти от Първа лига. Дебют за България направиха Кристиян Димитров, Исмаил Иса, Янис Карабельов и Цветелин Чунчуков.

Двубоят започна отлично за нашите, които взеха преднина още в 3-ата минута. Ивелин Попов центрира отлично и дебютанта Исмаил Иса с глава беше точен за 0:1.

Веднага след попадението домакините упражниха сериозен натиск и положенията пред нашата врата идваха едно след друго.

Така в 20-та минута Якуб Янкто напредна в наказателното ни поле, а Кристиян Димитров не се намеси по най-добрия начин предоставяйки топката на Патрик Шик, който с точен удар изравни.

До края на полувремето „трикольорите“ удържаха равенството и се оттеглиха при 1:1.

Второто полувреме започна по възможно най-лошия начин  за нашите и още в 50-ата минута домакините стигнаха до обрата. Патрик Шик бе изведен зад защитата и майсторски прекара топката покрай Михайлов за 2:1.

До края на мача „трикольорите“ не успяха да създадат нещо по-сериозно пред вратата на домакините и загубата стана факт.

Поражението ни остави на предпоследното четвърто място в нашата група с 2 точки след три изиграни мача. Англия е е на първа позиция с шест точки в два двубоя. Тимът на Чехия е втори с 3 точки също след две срещи. Другите два тима са Косово и Черна гора с по две точки.