Съставът на Левски (София) прекъсна черната си серия в европейските клубни турнири и преодоля съперник за първи път от седем години насам. Сините завършиха наравно 0:0 при гостуването си Сутиеска и с общ резултат 3:1 се класираха за втория предварителен кръг на Лига Европа. Следващият противник на отбора от стадион „Георги Аспарухов” ще бъде хърватския Хайдук (Сплит).

За последно Левски преди седем години сломи съпротивата последователно на ирландския Дъндолк и шведските Калмар и АИК, за да играе в групите на Лига Европа. След това сините влязоха в черна серия, където неизменно отпадаха още на първото стъпало в евротурнирите – от Спартак (Търнава), Сараево, Иртиш и Марибор.

След равностойно начало на мача първата по-опасна ситуация дойде в 17-ата минута, когато Адениджи проби по десния фланг и центрира. Топката бе отбита от защитата на домакините, но достигна до Панайотов, който обаче стреля над вратата.

Малко по-късно Нар се пребори в наказателното поле, но опитът му за пас към Мапуку беше пресечен от вратаря Гилен. В 40-ата минута Левски беше много близо до откриване. Иван Горанов изпълни отлично пряк-свободен удар, но стражът на домакините със сетни усилия изби с една ръка.

През втората част Сутиеска наложи натиск и накара българите да се приберат в собственото си поле. В 64-ата минута се стигна до най-чистата ситуация за домакините.

lllleeev

При едно центриране в наказателното поле последва разбъркване, при което Деян Зарубица стреля към опразнената врата, но Яблонски подложи крак и изби от голлинията. В 72-ата минута отново Зарубица можеше да открие, след като се озова сам срещу Митрев, но българският страж блокира удара му.

Така след седмица Левски ще се изправи срещу Хайдук (Сплит) в първи мач от втория кръг на надпреварата. Реваншът е на стадион „Георги Аспарухов“ на 20 юли. Сините имат отлични спомени от последния сблъсък с хърватите, след като през 1999 година ги отстраниха във втория кръг на Купата на УЕФА с общ резултат 3:0.