Носителят на Купата на България Ботев (Пловдив) не допусна изненада и надигра с 1:0 гостуващия състав на Партизани в среща от втория предварителен кръг на Лига Европа. Точен на стадион „Лазур“ беше Фелипе Бризола и с общ резултат 4:1 канарчетата продължават напред.

В следващият кръг съперникът ще е унгарския Вашаш или израелския Бейтар. Първата среща в Бургас ще е на 13-ти юли, а реваншът след седмица.

5594

В 20-ата минута Тодор Неделев имаше малшанса да уцели напречната греда на гостите, а малко след това надмощието на пловдивчани се материализира в гол на Фелипе Бризола.

Балтанов центрира отлично отдясно и за бразилеца не представляваше проблем да вкара с глава.

Второто полувреме премина в спокойно темпо, а с пропуски пред вратата Ботев се отличиха Мазрекай и Сукай.